جراحی بینی پلاستیک

جراحی بینی پلاستیک

جراحی بینی پلاستیک از جراحی زیبایی است که هر روز افراد بسیاری با استفاده از آن زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری میبرند. این اطلاعات فقط برای برای اینکه در رابطه با جراحی زیبایی اطلاع داشته باشید ارائه شده است .  در بین همه جراحی های زیبایی، جراحی پلاستیک بینی که اصطلاحاً ” رینوپلاستی ” گفته میشود از ویژگی های خاصی برخوردار است لذا سعی می کنم با تفضیل بیشتری مورد بحث قرار گیرد.

جراحی بینی پلاستیک یا رینوپلاستی

رینوپلاستی جراحی است که فراتر از زیبا ساختن است  و در حقیقت تلفیقی از علم و هنر است. جراح زیبایی بینی قبل از هر چیز یک پزشک است و فاکتورهای پزشکی و تمایلات درونی اوست که موجب شده یک فرد سالم با میل خودش برای انجام یک عمل جراحی مراجعه کند را به خوبی درک می کند. میتوان گفت او مثل میکل آنژ یک مجسمه تراش میباشد. میکل آنژ تکه سنگی در اختیار داشت و با چشم بصیرت اثر خود را در لابلای آن می دید. وی با تراشیدن قسمتهای زاید سنگ اثر خود را در معرض دید دیگران میگذاشت .

کار جراح بینی در جراحی بینی پلاستیک

جراح زیبایی بینی نیز با درنظرگرفتن شکل و شمایل مناسب برای بینی  برای هر صورت خاص ، با برداشتن قسمتهای اضافی و حالت دادن به قسمتهای باقیمانده تمام تلاش خود را میکند  اثر هنری خود را در معرض دید قرار دهد. بدیهی است وی هیچگاه به بینی به طور منفرد نگاه نمی کند بلکه بینی را درکنار  دیگر اجزای صورت میبیند . به عبارت بهتر نمی توان با در نظر گرفتن یک بینی ایده ال به خلق یک بینی زیبا پرداخت بلکه بهترین بینی نوعی است که با دیگر اجزای صورت تعادل و هماهنگی داشته باشد .

جراحی بینی پلاستیک در گذشته

در گذشته ای نه چندان دور جراحی پلاستیک بینی محدود به کوچک کردن و جمع کردن بینی بود و بینی ای مورد قبول بود که کوچک و سربالا و قوس دار که به آن بینی عروسکس گفته میشد امّـــا امروزه علم جراحی پلاستیک بینی نیز دستخوش تحولی شگرف شده است به نحوی که « رینوپلاستی تقویتی » در حال از رده خارج کردن « رینوپلاستی سنتی » میباشد. در رینوپلاستی تقویتی عمل جراحی فقط محدود به کوچک کردن سایز بینی نمیباشد  بلکه در این روش جراح ضمن اینکه قسمت هایی از بینی را بر میدارد  و کوچک می کند ممکن است موجب تقویت بخش های دیگر بینی شود تا نتیجۀ نهایی دماغی باشد که در حالیکه زیبا شده آسیبی به عملکرد بینی وارد نشده باشد . روشن است که چنین دماغی دیگر خیلی کوچک و رو به بالا نمیباشد  ونمای بینی ای که به طور افراطی عمل شده را نخواهد داشت.

تصورات و انتظارات غیر معقولانه در رابطه با جراحی بینی پلاستیک کم نیست . همیشه این امکان وجود ندارد که بافت انسان را به گونه ای تغییر داد تا آنچه بیمار دلش می خواهد به دست آید . هدف جراح بینی این است که ظاهر بیمار را در طی اعمالی که به دقت برنامه ریزی شده اند زیبا سازد . اینکه او چگونه به این روش دست پیدا کند  به میزان زیادی بستگی به علم ، تجربه و مهارت او دارد و تمامی این فاکتورها بسیار متغیر هستند. همکاری بیمار در رعایت مراقبتهای  پس از جراحی  نیز در نتیجه نهایی یک عمل نقش بسیار مهمی را دارد . جراح بینی نمی تواند نتیجه نهایی عمل را تضمین کند بلکه قادر است ضمانت کند  که تمامی تلاش خود را برای حصول نتیجه بهتر بکارخواهد برد.

 

جراحی پلاستیک بینی چه عوارضی به دنبال دارد؟

تمام جراحی های زیبایی با عوارضی همراه است . جراحی بینی در ایران هم می تواند عوارضی از قبیل عوارض عملکردی و تنفسی و یا عوارض زیبایی به همراه داشته باشد  که در این مقاله می خوانید. جراحی بینی در ایران هم به مانند هر عمل جراحی دیگر می تواند خطراتی و عوارض داشته باشد .

در صورت داشتن آگاه بیمار از نکات مهم قبل از تصمیم به جراحی بینی، انتخاب دقیق جراح و انجام جراحی طبق اصول نوین علم جراحی پلاستیک، احتمال بروز این عوارض به صفر خواهد رسید.د.

شاید نگاهی سطحی به فهرست عوارض جراحی بینی پلاستیک  ، نگرانی و استرس برای افراد به وجود آورد .اما بروز این ترس، از جنبه هایی مفید فایده خواهد بود. نخست آنکه بیمار از عوارض طبیعی و کوتاه مدت جراحی پلاستیک بینی اطلاع پیدا میکند  و از نظر روحی آماده رویارویی با آن ها می شود.در ثانی، آگاهی از این عوارض و ترس ناشی از آن موجب می شود که بیمار در انتخاب جراح خود دقت و وسواسی کامل را به خرج دهد تا به نتجه خوبی برسد.

آنچنان که پیش تر گفته شد، بسیاری از این عوارض، در صورتی که توسط جراح ماهر و با تجربه ای انجام گیرد قابل پیشگیری میباشد.

عوارض جراحی بینی پلاستیک را می توان به دو دسته تقسیم کرد

۱- عوارضی که در نحوه عمل بینی قابل مشاهده و احساس است ، مانند چسبندگی های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی که به ایجاد مشکل تنفسی منجر می شود.

۲- عوارضی که در ظاهر بینی قابل دیدن است  و در بیشتر مواقع، از برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی ناشی می شوند، مانند کوچک شدن بیش از اندازه بینی که با دیگر اجزای صورت متناسب نمیباشد .

 

http://debra.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *