خطر ترکیدگی پروتز سینه

خطر ترکیدگی پروتز سینه

خطر ترکیدگی پروتز سینه در همه پروتز سینه ها ممکن است اتفاق بیفتد . خطر ترکیدگی پروتز سینه  یکی از دغدغه هایی است که  قبل از عمل پروتز سینه ذهن خانم هایی بسیاری را به خود در گیر می کند وقبل از عمل پروتز سینه افراد این سوال را از پزشک خود می پرسند که بعدازجراحی سینه احتمال خطر ترکیدگی پروتز سینه چقدر می باشد وچقدر ممکن است این اتفاق برای افراد بیفتد و خطر پروتز سینه در کدام یک از انواع پروتز های سینه بیشتر است .

 

وقتی  پزشک هر کدام یک از انواع پروتز سینه در داخل سینه قرارمی دهد بعد از قرار گرفتن پروتز مقداری هوا دور پروتز سینه پر می شود اما چند روز که ازعمل پروتز سینه گذشت این مقدارهوا به طورکامل  برطرف می شود واین هوای اطراف پروتز سینه  جذب بدن می شود و به مرور زمان می توان گفت پروتز سینه قسمتی از بدن  شما خواهد شد و خطر ترکیدگی پروتز سینه به ندرت  برای افراد اتفاق می افتد .

 

شما بعد از چند روز ازانجام  پروتز سینه می توانید کارهای سبک را به راحتی انجام دهید ودر مورد خطر ترکیدگی پروتز سینه هیچ نگرانی نداشته باشید اما به این نکته توجه دا شته باشید که  اگر به پروتز سینه  فرد ضربه ای وارد شودامکان خطر ترکیدگی پروتز سینه بالا می رود واین امکان وجود دارد که پروتزسینه بترکد .

ضربه ای که خطر ترکیدگی پروتز سینه را بالا می برد حتما به قفسه سینه شما نیز اسیب می رساند .بنابراین با دلایلی که کفته شد  فردی که پروتز سینه انجام داده است نباید نگران خطر ترکیدگی پروتز سینه باشد زیرا خطر ترکیدگی سینه بصورت عادی خیای کم اتفاق می افتد .

 

قبل از پروتز سینه چه کارهایی باید انجام دهیم

 

اگر می خواهید عمل پروتز سینه  انجام دهید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی یک   جراح  سینه خوب انتخاب کنید که از جراحی آن مطمئن باشید.

قبل ازعمل پروتز سینه سیگار کشیدن  را قطع کنید.

قبل از عمل  پزشک خود را از داروها ی مصرفی مطلع کنید .

 

 

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

 

و بعد از عمل  فرد باید مراقبت هایی را انجام دهد .یکی از مراقبت بعد ازجراحی مصرف منظم آنتی بیوتیک ها است که باید مطابق با دستور پزشک مصرف شود .

همچنین افراد باید کارهای سنگین و پرتحرک و کارهایی که باعث درد قفسه سینه می شوند را انجام ندهید.

بعد از جراحی به موقع به پزشک  خود مراجعه کنید تا بعد از عمل اطمینان خاطر پیدا کنید که پروتز سینه در جای خود قرارگرفته است و خطر ترکیدگی پروتز سینه برایتان پیش نمی آید.

 

چگونه خطر ترکیدگی پروتز سینه را تشخیص دهیم

 

-تشخیص خطر ترکیدگی پروتز سینه در پروتزهای آب نمکی

ترکیدگی پروتز سینه پروتزها ی آب نمکی به راحتی تشخیص داده می شود شما کاملا ن متوجه می شود که یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچکتر شده است  .برای رفع  خطر ترکیدگی پروتز سینه آب نمکی راه حل ساده ای وجود دارد برای رفع این مشکل پزشک اقدام به تعویض پروتز می کنند  ودر صورت نیاز لیفت سینه  انجام می دهد .درمجموع ا خطر ترکیدگی پروتز سینه و پارگی در این پروتزها ی اب نمکی بسیار کم است  و در ده سال اول امکان خطر ترکیدگی پروتز سینه ده در صد است  .و خطر ترکیدگی پروتز سینه در سالهای بعد به طور تصاعدی بالا می رود.

 

 

 

-خطر ترکیدگی پروتز سینه در پروتزهای سیلیکونی مایع (غیرچسبنده)

 

در نوع پروتز سینه سیلیکونی مایع  خطرترکیدگی پروتز سینه مشکلات عمده ایی  برا یرا فرد  ایجاد می کند اگر در این نوع پروتزها ترگدگی بوجود آید ،ممکن است که مایع سیلیکون درون پروتزسینه به هرنقطه ازبدن راه یابد.

دربیشترموارد مایع درون پروتز سینه سیلیکونی  به سمت ناحیه سینه و زیر بغل منتقل می شود .یکی ازنشانه های  پارگی و خطر ترکیدگی پروتز سینه  تغییر شکل وبد فرم شدن سینه است  در صورت پارگی توده خارجی در فضای پروتزمشاهده می شود.

 

بزرگ شدن غدد لنفاوى زیر بغل  نیزیکی از نشانه های پارگی در پروتز سینه می باشد واحتمال خطر ترکیدگی پروتز سینه در این گونه افراد وجود دارد .امروزه پروتزها ی سینه سیلیکونی مایع به ندرت استفاده می شود.

 

 

 

-خطر ترکیدگی پروتز سینه در پروتزهای با ژل چسبنده

پروتزسینه سیلیکونی  با ژل چسبنده امروزه پرکاربرد ترین پروتزها  دربین جراحان  زیبایی سینه محسوب می شود . دلیل انتخاب این نوع پروتز این است که برای این نوع پروتزها کیسه های محکم تر و بهتری نسبت به پروتزهای دیگری ساخته شده است  که احتمال  خطر ترکیدگی پروتزسینه را تا حد زیادی کاهش  در آن ها به حداقل برسد. طبق مطالعات خطر ترکیدگی پروتز سینه در این  نوع پروتزها در شش  سال اول می دهد . دراین نوع پروتز ها  خطر ترکیدگی پروتز سینه در داخل خود کپسول اتفاق می افتد  و بدون علامت می باشد.البته  خود شخص نمی تواند این پارگی را مشاهده کند وصرفا پزشک با انجام معاینه می تواند پی به پارگی آن برد و پزشکان برای تشخیص این پارگی از  ام آر آی کمک می گیرند.

 

http://sarms.ir/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *