سایز پروتز سینه

سایز پروتز سینه

سایز پروتز سینه یکی از انتخاباتی است که توسط متقاضیان و با توجه به متناسب بودن و تایید کردن آن توسط جراح انجام میشود .

سایز پروتز سینه

چه کسانی خواستار پروتز سینه هستند؟

بیشتر خانمهایی که خواهان بزرگ کردن سینه با عمل پروتز سینه هستند ،به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

۱٫خانمهای میانسالی که بعد از حاملگی و زایمان و شیر دهی دچار تحلیل سینه شده اند و اغلب می گویند فقط هنگامی که حامله بودند از ظاهر و شکل سینه خود رضایت داشتند.

۲٫خانمهای جوانتر که هیچ وقت  سینه هایشان رشد کامل خود را طی نکرده است.

بیشتر  خانم هایی که برای گذاشتن پروتز سینه در کرج و انتخاب سایز پروتز سینه نزد پزشک می روند خواهان سینه ای بزرگتر از حد نرمال هستند .

افراد با جثه متوسط

این نمونه افراد باید در جریان باشند که سایز پروتز سینه و وزن آن با احتمال افتادگی سینه (پتوز)در سالهای پس ارتباط مستقیم دارد .به طور مثال  نباید یک خانم با جثه متوسط (قد ۱۶۰ تا ۱۷۰ ) از سایز پروتز سینه بالای ۳۰۰cc  استفاده کند .

وزن پروتز سینه

وزن پروتز موجب بوجود آمدن یک فشار ثابت و دائمی روی پوست می شود که در طول سالها سینه ها را پایین می آورد و میزان سرعت پایین آمدن سینه ها ارتباط مستقیم با وزن پروتز دارد.

مثلا یک پروتز ۵۰۰ cc چهار برابر سریعتر وبیشتر ازیک پروتز۳۰۰ cc و دو برابریک پروتز ۴۰۰ cc موجب افتادگی سینه ها می شود.

مسئله پایین آمدن سینه ها در پروتز یک مشکل چند بعدی می باشد که به عوامل متعددی چون کیفیت پوست و میزان نسج طبیعی و نحوه مراقبت سینه نیز بستگی دارد.

حاملگی خانم ها

افرادی که به علت حاملگی های متعدد،پوستشان ترک خورده و نازک شده پیشنهاد می شود از پروتز های ۳۰۰ cc استفاده کنند همچنینن به این افراد توصیه می شود پس از عمل پروتز در اغلب موارد و مخصوصا در زمان ورزش از سوتین مناسب استفاده کنند تا از حرکت بیش از اندازه  سینه ها به بالا و پایین جلوگیری شود.

امروزه از روش تصویر برداری کامپیوتری هم برای پیش بینی نتیجه جراحی سینه در کرج استفاده می کنند.ولی تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بهترین و واقع بینانه ترین روش برای پرو کردن پروتز روش سنتی می باشد .

روش سنتی

در روش سنتی ،زیر یک  پیراهن تنگ ، سایز پروتز سینه مختلف را امتحان می کنند تا شکل تقریبی سینه ها پس ازعمل  تا حدود زیادی مشخص شود .

این روش پرو کردن پروتز ،جلوی بسیاری از سوء تفاهم ها و سورپریز شدن های پس از عمل پروتز سینهو انتخاب سایز پروتز سینه را می گیرد.

نکته دیگری که در رابطه با سایز پروتز سینه مطرح است امکانات تکنیکی جا گذاری پروتز می باشد و در پرو کردن سایز پروتز سینه باید میزان پوست اضافی و آزاد سینه هم در نظر گرفته شود.

به طور مثال در خانمی که هرگز سینه هایش  تشکیل نشده و قفسه سینه اش  کاملا صاف می باشد و دارای  پوست سفت و محکمی است شاید نتوان از همان ابتدا پروتز بزرگتر را برای او به کار برد چون ممکن است پوست بیمار تحمل کش آمدن ناگهانی را نداشته باشد.

سایز پروتز سینه

سایز پروتز سینه

دو گروه از زنان که بیشترین سختی را در انتخاب سایز پروتز سینه مناسب  در پیش رو دارند:

یک دسته آن هایی هستند که نگرانند مبادا پروتز و درنتیجه سایز پروتز سینه بعد ازعمل، زیادی بزرگ شود و دسته دیگرکسانی هستند که می خواهند تا حد ممکن پروتزشان بزرگترشود.

گروه اول معمولا پروتزهایی با حجم بین ۱۸۰تا ۲۵۰ را انتخاب می کنند که  کوچک هستند و معمولا زنان  ورزشکار و یا لاغر آن را انتخاب می کنند که دوست دارند سینه هایشان  طبیعی دیده شود و هیچ شواهدی از اینکه عمل بزرگ کردن سینه انجام داده اند دیده نشود.

گروه دوم معمولا از نتیجه پروتز راضی هستند  ولی خیلی دیده شده  که بعد از گذشت مدت زمانی و زندگی کردن با پروتز احساس می کنند که باید سایز پروتز سینه بزرگتری را انتخاب می کردند و حتی دیده شده که برخی اوقات درخواست جراحی مجدد با پروتزهای بزرگتر را می کنند.

گروه دوم که به سایز پروتز سینه بزرگتری (۴۰۰ تا ۵۰۰ سی سی) علاقه دارند  معمولا بابت انتخابشان خیالشان راحت است ولی بازهم دیده شده که مدتی بعد از عمل ،آرزو می کنند که ای کاش در خواست سایز پروتز سینه بزرگتری را می کردنند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر خواهان  جا دادن سایز پروتز سینه بزرگتر، پهن تر از پهنای داخلی قاعده سینه خودتان هستید، باید این را بدانید که این پروتز موجب کش آمدن پوست ،بی حسی و اعمال مجدد بعدی با احتمال بیشتری می شود، لذا توصیه نمی گردد.

در کل  ،هنگامی  که خانومی به  cup D  رسیده باشد و باز هم خواهان سایز پروتز سینه بزرگتری باشد ، وظیفه جراح پلاستیک این است که در رابطه با  نتایج مضر این اقدام برای آن خانم توضیح دهد و وی را از این تصمیم باز نگه دارد.

زمانی  که سایز پروتز سینه ای با پهنای قاعده سینه بیمار هماهنگ باشد اما کوچکتر از درخواست بیمار به چشم بیاید توصیه می شود از سایز پروتز سینه به همان پهنا ولی با برجستگی بیشتر استفاده گردد.

پروتزی که دارای برجستگی بیشتری میباشد ،نسبت به پروتزی که دارای برجستگی متوسطی است ،در یک پهنای قاعده یکسان،حجم بزرگتری را فراهم می کند.

به طور مثال بجای یک پروتز با حجم ۳۵۰ سی سی ، می توان سایز پروتز سینه با همان پهنا ، پروتز با حجم ۴۵۰سی سی یا کمی بیشتر یا کمی کمتر را به بیمار پیشنهاد  کرد.

تفاوتی که ایجاد می شود این است که در انتخاب یک سایز پروتز سینه با برجستگی بیشتر،پروتز از طرفین پهنای طبیعی سینه بیرون تر نمی زند.

بلکه تنها هنگامی که از بغل و به سمت جلو برجسته تر قرار می گیرد دیده می شود و مهم این است که بیمار از این نوع  تغییر در سایز پروتز سینه و شکل سینه اش رضایت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *