عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یکی از عمل های جراحی زیبایی می باشد کسانی که می خواهند سینه های خوش فرم ، زیبا وهمچنین علاقمند  به بزرگ کردن سینه هستند می توانند این عمل را انجام دهند تا به سینه دلخواه خود برسند . امروزه عمل پروتز سینه از روش های رایج ومحبوب بزرگ گردن سینه  می باشد .بسیاری از بیماران ازنتیجه عمل پروتز سینه نگرانی هایی دارند تا یک عمل موفقیت آمیز داشته باشند باید یک جراح سینه خوب و با  تجربه  که دارای مهارت لازم است را انتخاب کنند . پس انتخاب جراح پروتز سینه برای عمل پروتز سینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

با انجام عمل پروتز سینه  می توانید به اندازه  دلخواه آن را خوش فرم کنید .درعمل پروتز سینه،  معمولا پروتز را در زیر بافت های نرم سینه قرار می دهند .جنس این پروتزها با سیلیکون یا سالین پر می شود. شما می توانید هم زمان با لیفت سینه از عمل پروتز سینه نیز استفاده کنید.

پروتز سینه مناسب چه افرادی است

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند عمل پروتز سینه را انجام دهند:

افرادی که سینه های کوچکی دارند وعلاقمند هستند که سینه های بزرگ تری داشته باشند، شما با انجام عمل سینه می توانید اندازه سینه خود را متناسب کنید ،افرادی که به دلیل بارداری، شیردهی،  تغییر وزن اندازه سینه های آنها کاهش یافته است می توانند این عمل را انجام دهند ،افرادی که  به دلایل مختلفی کاهش وزن وافتادگی سینه دارند می توانند این عمل پروتز سینه را انجام دهند.

شرایط لازم برای انجام عمل پروتز سینه :

-بیمارباید درسلامت عمومی  کامل باشد قبل از عمل پروتز سینه  پزشک ابتدا  سلامت بیماررا بررسی می کند.

– در صورتی که سیگارمصرف می کنند باید دوهفته قبل ازعمل پروتز سینه ،سیگارمصرف نکنید.

– افرادی که شیردهی دارند، ۴الی ۸ هفته بعد از پایان شیردهی اندازه واقعی سینه شان مشخص کنند ومی توانند عمل پروتز سینه را انجام دهند.

انواع پروتزهای سینه

انواع پروتز سینه که توسط بیشتر پزشکان استفاده می شود پروتز سینه سیلیکونی ،پروتز سینه سالینی است .

پروتز سالینی

پزشک ابتدا پروتزسالینی را  درداخل سینه قرارمی دهند سپس داخل سینه با مایع سرم پرمی شود . درعمل پروتزسینه برش کوچکتری برای جاگذاری آن نیاز است وهزینه کمتری هم نیاز دارد.

پروتز سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی دارای ژل سیلیکون هستند ونسبت به دیگر پروتزسیلیکونی طبیعی  هستند واین نوع پروتز مناسب کسانی است که می خواهند پروتز آن ها چین خوردگی کمتری داشته باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید  که این نوع پروتز سینه نسبت به پروتز های سالینی هزینه بیشتری دارند وجراح برای جاگذاری پروتز سینه به برش بزرگ تری نیازاست .

هرکدام ازپروتزهای سینه دارای مزایایی  هستند .انتخاب پروتز های سینه بر اساس تفاوت ها وشرایط بدنی فرد است.همچنین ممکن است عوامل شخصی نیزدر انتخاب پروتز سینه تاثیر می گذارد.

قبل ازعمل پروتز سینه جراح یک جلسه مشاوره ای  برای فرد در نظر می گیرد .سپس جراح معاینه کاملی در این زمینه انجام می دهد و پیشنهادات لازم را در مورد انتخاب پروتز سینه به بیمار می دهد .بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که پروتزسینه در طولانی مدت خالی می شود.البته این خالی شدن درحدود یک درصد در سال است و در بسیاری از بیماران پروتز سینه به مدت ۲۰-۱۰ سال سالم می ماند.

مراقبت های لازم بعد از عمل پروتز سینه

بیماربعد ازعمل پروتز سینه باید  برای مدتی درمنزل استراحت کند. او می تواند فعالیت های سبکی مثل مطالعه و تماشای تلویزیون را انجام دهد اما باید از فعالیت فیزیکی سنگین  اجتناب کند.

– بعد از عمل پروتز سینه ، تا مدتی  فرد باید از سینه بند طبی استفاده کند تا ازحرکات سینه جلوگیری شود. این امر باعث می شود بافت سینه ثابت شود.

-زمانی که فرد درسینه اش احساس گرفتگی و درد دارد برای تسکین درد ازداروهای تجویز شده باید استفاده کند. بیماران بعد چند روز پس از عمل پروتز سینه می توانند به سر کار باز گردند.

-پس از گذشت یک هفته از جراحی بیماربه پزشک مراجعه کنند تا بخیه ها را بکشد و میزان بهبود را ارزیابی کند.

-بیماران می توانند دو هفته پس از عمل پروتز سینه ورزش های سبک را آغازکنند. فعالیت سنگین باید  یک تا دو ماه بعد از عمل  شروع شود .

-پس ازسه الی شش ماه بیمار کم کم متوجه می شود که سینه هایش شکل و اندازه و موقعیت طبیعی دارد.

http://sarms.ir

http://sarms.ir/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B2-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%87/?preview_id=193&preview_nonce=013cd800af&preview=true

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *