پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی چیست

پیکر تراشی بدن شامل تکنیک های مختلفی است که توسط جراحان زیبایی  انجام می شود وتقریبا می توانند هر قسمت از بدن را تغییر شکل دهند. با استفاده از پیکرتراشی شما می توانید چربی هایی از بدن بیماران را که با رژیم غذایی و ورزش نابود نمی شوند را از بین ببرید.

پیکر تراشی بدن

امروزه تناسب‌اندام در میان افراد مختلف جامعه بسیار مهم شده است. جراحی‌های مختلفی نیز به این منظور در میان متخصصین و جراحان باتجربه انجام می‌گیرد.

یکی از روشهای  تناسب اندام پیکرتراشی می باشد  که از مزایا و معایب مختلفی نیز برخوردار است. با استفاده از پیکرتراشی افراد می‌توانند چربی‌های اضافی بدن خود را که در بخش‌های مختلف از بدن  وجود دارد  را به کمک متخصصان باتجربه خارج نمایند.پیکرتراشی با استفاده از امواج و ارتعاشاتی که می‌تواند چربی‌های اضافه را از بدن جدا کند، انجام می‌گیرد.

هدف از پیکرتراشی تنها عدم تخریب چربی‌ها نیست بلکه خارج کردن چربیها  از نواحی مختلف توسط ساکشن می‌باشد. درواقع پیکرتراشی فرم دهی به بخش‌های مختلف بدن افرادی است که دارای چربی‌های اضافه در محدوده  خاصی از بدن می‌باشند. در این نوع جراحی از تیغ‌های جراحی استفاده  نمی‌شودوافراد هیچ‌گونه درد و خونریزی مواجه نخواهند شد.

انواع پیکر تراشی

به طور کلی پیکر تراشی به مجموعه ای از روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی گفته می شود که بوسیله پیکر تراشی می توانید نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد و تناسب و زیبایی را به اندام  فرد هدیه نمود .

چگونگی انجام پیکر تراشی

بسیاری از مراجعین تصور می کنند که پیکرتراشی تنها بوسیله یک دستگاه خاص انجام می شود  ، در حالیکه این گونه نیست . در صورتی که افراد مختلف بنا بر شکل ظاهری اندام خود نیاز به تغییرات خاصی دارند  بنابراین ممکن است نیاز به استفاده از تکنیک های مختلفی باشد که اکثر این روش ها در بین مردم شناخته شده هستند .

ممکن است فرد دارای اندامی متناسب  باشد و فقط یک ناحیه از بدن فرد مشکل تجمع چربی در پهلوها را داشته باشد  . درچنین حالتی پیکرتراشی برای این فرد تنها چربی های پهلو با روشی غیر تهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی انجام می شود. البته جهت خارج کردن چربی های در ناحیه پهلوها می توان از روش هایی مانند لیپولیزر ، لیپوساکشن ، لیپو ماتیک و bodyjet استفاده نمود.

در سال اخیر با توجه به پیشرفت های حاصله درعلم پزشکی کار با این دستگاه ها راحت تر گردیده است اما موفقیت و دستیابی به نتیجه مطلوب برای مراجعه کننده ،تبحر و تجربه پزشک و روشی است که پزشک برای این کاراجرا می کند  و نه صرفا اینکه کدام دستگاه و روش را انتخاب کرده باشد.

پیکر تراشی مناسب چه افرادی است

بسیاری از افراد با استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و ورزش‌ نمی‌توانند چربی‌های مختلف نواحی بدن خود را از بین ببرند. درواقع تنها راه برای ازبین بردن چربی‌های اضافی در بدن این‌گونه افراد جراحی مانند پیکرتراشی است.

افرادی که کمتر از ۶۰ سال سن دارند، گزینه مناسبی برای این اینگونه جراحی ها می باشند. همچنین داشتن سلامت کامل بدنی نیز یکی از شرایط مهم برای پیکرتراشی محسوب می‌شود. افرادی که در معرض این نوع جراحی قرار می‌گیرند باید از توان بدنی بالایی برخوردار باشند.  ابتدا پزشک ازمایشاتی انجام می دهد پس از بررسی و نتیجه این آزمایش‌ها مشخص می‌شود این افراد برای استفاده از پیکرتراشی مناسب هستند یا خیر.

افرادی که می خواهند عمل پیکر تراشی را انجام دهند باید در سلامت کامل پوستی باشند.زیرا  بعضی از تکنیک های پیکر تراشی شامل جراحی های شدید می باشد  در نتیجه افرادی که می خواهند پیکر تراشی کنند، قبل از عمل نیاز به مراقبت های دقیق پزشکی خواهند داشت.

عمل پیکر تراشی

مزیت‌های پیکرتراشی

پیکرتراشی دارای مزیت‌های بسیاری است که یکی ازمهمترین آنها کاهش چربی است . البته مزایای دیگری نیز برای پیکرتراشی وجود  دارد که به برخی از آنها اشاره شده است :

– چون پیکرتراشی  روشی  کم تهاجمی  است دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می‌باشد.

– عدم وجود عوارض جانبی پس‌ از پیکرتراشی

– تغییرات در فشارخون افراد درپیکرتراشی بسیار کم است.

– درپیکرتراشی از بی هوشی استفاده نمی شود واز بی‌حسی موضعی برای انجام این روش استفاده می شود.

– بعد از پیکرتراشی درد و خونریزی در محل موردنظروجود ندارد.

– هرگونه کبودی و تورم در محل موردنظربسیار کم است.

– فرد بعد از پیکرتراشی می تواند در کمترین زمان به ‌تناسب اندام سریع برسد.

– بعد از پیکرتراشی کاهش سایز در قسمت‌های مختلف بدن مشاهده می شود

معایب پیکرتراشی

عوارض جانبی پیکرتراشی  برای کاهش چربی‌های بدن  بسیار کم است شاید تنها موردی که بتوان به‌عنوان معایب پیکرتراشی به آن اشاره نمود، عوارض احتمالی آن باشد که پس از انجام آن رؤیت خواهد شد. درواقع بسیاری از جراحی‌ها دارای عوارض احتمالی هستند که توسط متخصص‌ها به بیماران گوشزد می‌شوند.

تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد  این است که این روش  باید زیر نظر متخصص باتجربه و در مرکزی که دارای تأییدیه بهداشت است، انجام شود، امکان وجود عوارض احتمالی پس‌ از آن بسیار کاهش خواهد یافت.

ولی به دلیل وجود مراکز مختلف با توجه به درخواست‌های بسیار افراد برای کاهش وزن، مراکزی وجود دارند که از پزشکان باتجربه و با تخصص کافی برخوردار نیستند و با انجام این روش می‌توانند عوارض جبران‌ناپذیری را در افراد ایجاد کنند.

روش های مختلف پیکر تراشی

روشهای جراحی پیکرتراشی  شامل اعمال زیر است

-جراحی پلاستیک سینه ( مامو پلاستی ، لیفت سینه ، ایمپلنت سینه )

– جراحی پلاستیک شکم

– جراحی پلاستیک ران و بازو

– لیپوساکشن

– لیپولیزر

 لیپوماتیک

مزیت پیکر تراشی

پیکر تراشی بازو

پوست افراد  به دلیل پیری و یا کاهش وزن در قسمت بازو ها انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. بنابراین فرد می تواند با استفاده از جراحی پیکر تراشی در بازو پوست های اضافی و کشیده شده را بر دارد و نتیجه بازوانی جوان تر و زیبا تر خواهد داشت .

 همین طور ممکن است فرد در بازوان خود چربی بیش از حد دارند که می توانند با عمل لیپوساکشن و یا سایر روش های زیبایی آنها را از بین ببرند. بسیاری از بیماران قبل از عمل حاضر به پوشیدن لباس هایی که بازوان آن ها را به نمایش بگذارد نبودند اما بعد از انجام این عمل اعتماد به نفس آن ها افزایش پیدا کرده است.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های  پیکر تراشی است که شما با انجام این عمل یه اندامی مناسب دست خواهید یافت .

در پیکر تراشی با لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک برای شکستن چربی ها استفاده می شود و پس از شکسته شدن چربی ها ، چربی ها توسط دستگاه  از بدن فرد خارج می شود. پیکر تراشی لیپوماتیک نسبت به دیگرروشها  مزیت هایی مهمی دارد که ان  قابل استفاده بودن چربی های بدن فرد برای تزریق به دیگر نقاط بدن می باشد.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

از آنجایی که برخلاف روش لیپولیز، چربی ها در این روش داغ نمی شوند ساختار چربی  با این روش از بین  نمی رود و جراح می تواند از چربی بدن خود بیمار برای حجم دهی به نواحی مختلف بدن فرد استفاده کند.

پیکر تراشی شکم با ابدومینوپلاستی

در پیکر تراشی با  روش ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافی از ماهیچه های شکمی فرد برداشته شده و سپس ماهیچه ها ی شما به فرم مناسبی شکل دهی می شوند.پیکر تراشی با ابدومینوپلاستی معمولا به تنهایی انجام می شود، اما در برخی موارد می توانید ابدومینوپلاستی را با لیفت بدن نیز انجام داد.

هزینه جراحی پیکرتراشی

پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن هزینه  مختلفی برای فرد به همراه دارد در حقیقت هزینه های پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن بالا یا پایین می شود.

باید گفت که هزینه پیکر تراشی به عوامل مختلفی مانند میزان چربی، ،پزشک متخصص،  شهرت جراح ،کلینیکی که قرار است  این عمل را انجام دهد و همچنین  تجهیزات مورد استفاده برای جراحی بستگی دارد.

اگرشما  قصدپیکر تراشی بدن خود را دارید  بهتر است با توجه به میزان اضافه وزن خود بهترین روش را برای لاغری  بدن خود انتخاب کنید و برای این عمل بدون در نظر گرفتن هزینه بهترین روش را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *